Jak zamontować/zakotwiczyć sejf?

Twój nowy sejf, sejf lub nawet szafa powinna być odpowiednio zakotwiczona, bez możliwości przewrócenia się.

Właściwie zakotwiczony sejf nie może być łatwo skradziony. Dlatego zawsze zalecamy zamocowanie sejfu lub sejfu przynajmniej na meblach lub podłodze. Prawidłowo zakotwiczony sejf, nawet szafa na broń to strach przed każdym złodziejem.

Kotwenie sejfów

UWAGA:

Każdy sejf, który jest lżejszy niż 1000 kg, musi być przytwierdzony do podłogi betonowej lub litego elementu (beton). Do tej kategorii zalicza się ilość sejfów w naszej ofercie.

Jeśli sejf nie jest zakotwiczony, a mimo to chcesz go ubezpieczyć, skonsultuj się z konkretną firmą ubezpieczeniową przed zakupem sejfu .


NASZA RADA

Przed zakupem sejfu, sejfu, szafy na broń lub sejfu ściennego należy zawsze wcześniej zapoznać się z wszystkimi opcjami dotyczącymi mocowania i instalacji. W ten sposób unikniesz nieprzewidywalnych niespodzianek.

Kotwienie sejfów certyfikowanych zgodnie z EN1143-1

ZASADNICZA ISTNIEJĄ 3 MOŻLIWOŚCI ZAKOTWIENIA I MOCOWANIA


 • Kotwienie podłogi
 • Uchwyt ścienny
 • Zadokuj do ściany

Kotwienie do podłogi

  • Przed zakotwieniem sprawdź nośność posadzki lub miejsc, w których chcesz zakotwiczyć sejf. Kotwienie musi być wykonane do podłogi betonowej, aby było stabilne i trwałe. Kotwienie w warstwie górnej (w jastrychu) nie jest wystarczające.

  • Sprawdź, czy w punkcie mocowania nie ma rur lub ogrzewania podłogowego, które mogłyby zostać uszkodzone przez zakotwienie.

 • Przed zakotwiczeniem upewnij się, że sejf lub sejf jest wypoziomowany. W razie potrzeby usunąć przeszkody uniemożliwiające stabilne i poziome zakotwienie (deski podłogowe, drobne nierówności itp.).
Kotwenie sejfów

Ukotvenie na stenu

  • Kotwienie do ściany wymaga, aby ściana była wykonana z wysokiej jakości i wytrzymałego materiału (najlepiej z betonu).

  • W przypadku niektórych modeli ognioodpornych upewnij się, że dany model można przymocować do ściany. Niektóre modele naszych produktów nie mogą być mocowane do ściany , ponieważ mocowanie do ściany naruszyłoby ich właściwości techniczne (np. utratę odporności ogniowej).

  • Zawsze zakotwicz do ściany po prawidłowym sprawdzeniu danej ściany, usuwając wszelkie nierówności, które mogą uniemożliwić prawidłowe zakotwienie.

 • W razie potrzeby nie wahaj się poprosić o pomoc inną osobę, która pomoże Ci w zakotwiczeniu, a jednocześnie zadba o to, aby zakotwiczenie odbyło się bezpiecznie i w razie potrzeby będzie pomocna.
Kotwenie sejfów

ZAKOTWIENIA DO ŚCIANY

W razie potrzeby oferujemy modele sejfów i sejfów, które można kotwić bezpośrednio do ściany. Upewnij się, że grubość betonowej ściany wokół sejfu lub sejfu wynosi co najmniej 10 cm .

Każdy produkt zawiera jasną instrukcję, jak zakotwić go do ściany lub w razie potrzeby do ściany.

Podobnie jak w przypadku innych naszych produktów, dobrze jest poprosić drugą osobę o pomoc w zakotwiczeniu na ścianie. Kotwienie będzie szybsze i bezpieczniejsze.

W razie potrzeby nie wahaj się z nami skontaktować.

Kotwenie sejfów

Sejfy bez certyfikacji wg EN1143-1

CO NIE ZAPOMNIJ?


W przypadku wybrania sejfu lub sejfu, który nie jest certyfikowany zgodnie z normą EN1143-1, należy zawsze zapytać odpowiednią firmę ubezpieczeniową o możliwość ubezpieczenia takiego produktu. Firma ubezpieczeniowa udzieli Ci również informacji na temat możliwej kwoty ubezpieczenia, którą można w ten sposób ubezpieczyć.

Decydując się na umieszczenie sejfu, sejfu lub szafy na broń w meblach, wybierz szafę, komodę lub podobny, większy mebel. Ważne jest, aby produkt był odpowiednio przymocowany do mebla i jak najbardziej utrudniony był jego kradzież.

 • Upewnij się, że konkretny mebel, w którym chcesz umieścić sejf lub sejf, jest odpowiednich rozmiarów dla takiego produktu. Jednocześnie sprawdź stabilność takich mebli. Dużą zaletą jest możliwość dodatkowego zamknięcia mebla i utrudnienia dostępu potencjalnemu złodziejowi.
 • Sejf lub sejf należy umieścić w bezpiecznym, ale łatwo dostępnym miejscu. Unikaj górnych półek szafek lub miejsc, w których będziesz musiał uzyskać dostęp do podnóżka lub drabiny.
 • W zależności od wybranego modelu sejfu, sejfu lub szafy na broń, w opakowaniu znajduje się również materiał przeznaczony do kotwiczenia. Jednocześnie z tyłu lub na dole lub z obu stron jednocześnie wykonuje się otwory kotwiące. Materiał do zakotwienia jest testowany i dlatego tylko ten dostarczony materiał musi być użyty do prawidłowego zakotwienia.

Zainstalowanie sejfu lub sejfu w domu

ZAPLANUJ BEZPIECZEŃSTWO INSTALACJI PODCZAS PLANOWANIA DOMU


W idealnym przypadku, planując nowy dom, planujesz również postawić nowy sejf lub sejf. Pozwala to stworzyć idealne miejsce dla sejfu i upewnić się, że jest on prawidłowo zainstalowany na solidnej podstawie lub ścianie.
Jednocześnie będziesz wiedział, gdzie biegną ważne kable lub rury, a jego instalacja będzie łatwiej. Jednocześnie nie uszkodzisz innych części gospodarstwa domowego.

Jeśli planujesz lub już zainstalowałeś ogrzewanie podłogowe, sprawdź jego okablowanie prawidłowo. Zapobiegnie to ewentualnym uszkodzeniom podczas instalowania sejfu lub sejfu na podłodze. Ważne jest również, aby sprawdzić ogólną nośność podłogi, aby uniknąć ewentualnego zawalenia się po zamontowaniu zbyt ciężkiego sejfu. Oczywiście możesz skorzystać z usług profesjonalnych, które pomogą Ci w instalacji.

Każdy model posiada przygotowane otwory do kotwienia. Ich układ różni się w zależności od konkretnego modelu sejfu, sejfu lub szafy. Otwory mogą znajdować się zarówno na dole, jak i z tyłu lub po obu stronach. Pamiętaj, aby później nie wiercić otworów. Produkt straci swoje właściwości i nie będzie można go ubezpieczyć. Jednocześnie do zakotwienia używaj tylko dostarczonego materiału.
W razie wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z producentem lub sprzedawcą, który z przyjemnością doradzi, jak postępować.

Pamiętaj, aby odłożyć instrukcje do produktu, które mogą się później przydać.

OFERUJEMY PROFESJONALNĄ INSTALACJĘ

Jeśli nie masz pewności, czy sam możesz zakotwiczyć sejf, czy sejf, nie wahaj się z nami skontaktować. Oferujemy Państwu możliwość profesjonalnego montażu i zakotwienia zgodnie z Państwa wymaganiami. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie z kontrahentami i podobnymi partnerami. Często zdarza się, że przy dworze wymagany jest profesjonalny montaż i kotwienie, dlatego warto wcześniej o tym wiedzieć.